Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Stredná odborná škola technická VrábleHľadať
 
 

Biela pastelka – zbierka

                                               pastelka1.jpg

Dňa 20. 09. 2019 sa uskutočnil 18. ročník verejnej zbierky Biela pastelka. Biela pastelka je symbolom pomoci nevidiacim a slabozrakým. Napísala už množstvo pekných príbehov v živote tých, ktorí to potrebujú.

Organizátor zbierky, Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, vníma jubilejný ročník aj ako príležitosť na poďakovanie sa tým, bez ktorých by sa im fungovalo veľmi ťažko, a to darcom a hlavne dobrovoľníkom, žiakom našej strednej odbornej školy technickej, ktorí aj v tento deň oslovovali obyvateľov mesta Vráble.

Naši dobrovoľníci : Ivana Sovičová, Dávid Hrnčiar, Adam Tóth, Mário Tóth.

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá  vďaka aj vašej  pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky bolo  získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších i najdôveryhodnejších zbierok na Slovensku.

Ďakujeme

pastelka2.jpg

 

 

 


 
ÚvodÚvodná stránka