Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Stredná odborná škola technická VrábleHľadať
 
 

Hudobno – výchovný koncert SVET PEŇAZÍ

a.jpg b.jpg

Finančná gramotnosť je súbor znalostí, ktoré človeku umožňujú porozumieť financiám a správne s nimi zaobchádzať v rôznych životných situáciách. Je súčasťou Školských vzdelávacích programov a učebných osnov vyučovacích predmetov, využili sme preto ponuku umeleckej agentúry Amos, s cieľom dozvedieť sa o problematike, ktorá sa týka každého, viac.

Dňa 25. apríla 2019 sa žiaci a pedagógovia našej školy zúčastnili

hudobno – výchovného koncertu „Svet peňazí“, ktorý sa venuje financiám.

Program sa týkal tém: peniaze, úver, úrok, banky a účty, sporenie a investovanie, úroková pasca, dlh a bohatstvo, rodinný rozpočet a história peňazí. Jeho obsah bol obohatený aj zaujímavými príbehmi ľudí, ktorí zbohatli svojou šikovnosťou, alebo talentom, ale aj o príbehy ľudí, ktorých náhle zbohatnutie pripravilo o úplne všetko. Súčasťou programu bola aj hudobná zložka, v ktorej dvaja hudobníci hrali a spievali piesne naživo.

Hudobno – výchovný koncert splnil naše očakávania. Bol pripravený zrozumiteľne, veľmi zaujímavo sa prelínali krátke vstupy hovoreného slova s výberom slovenských a zahraničných piesní. Veľmi vhodne bola použitá videoprojekcia, aj preklad textov anglických  piesní.

V krátkom slede striedaného hovoreného a spievaného slova sa žiaci a pedagógovia našej školy dozvedeli viac o význame peňazí, ich formách, funkciách a  osobitostiach, o dôležitosti robiť správne finančné rozhodnutia, ktoré zásadne ovplyvňujú našu súčasnosť a budúcnosť.


 
ÚvodÚvodná stránka